Chcete se podílet na některých mých článcích?

Kopíruj(te) pouze se zdrojem!

Vše na tomto blogu beze zdroje je z mé tvorby.
_________________________________________________________________________

Vánoce-tradice nebo peníze?

13. prosince 2013 v 19:33 | AnYa |  Bloumání od něčeho k ničemu
Čím je člověk starší, tím víc na něj doléhá nekonečný nátlak médií všude kolem v čase vánočním. Vánoce, doba klidu, radosti, pokoje. Já tedy nevím, ale už hodnou dobu jsem pokojné Vánoce nezažila. Shon s dárky(a někdy i shon s tím, za co dárky koupit), všechno úžasně uklidit, hlavně aby bylo cukroví, 24. prosince to odstartuje a pak návštěvy jezdí, jezdí a jezdí, dokud v domě není kousek volného místa a z toho, se uklidilo, stejně nic uklizeného nezůstane, ale to neznamená, že by si toho někdo všiml.
Ještě vtipnější je, že se nejednou stalo, že na vánoce jsem si mohli stavět sněhuláky maximálně tak z hlíny, listů a uschlých neuklizených psích tentononců. Ale ano, mám Vánoce ve svém smyslu ráda. Nemůžu tvrdit, že ty všudepřítomné třpitivé a blýskavé koule, řetězy a všemožné ozdoby jsou rajskou zahradou pro mé šeru přivyklé oči, to tedy vážně ne, ale když se zapálí adventní svíčky a člověk si s šípkovýmk čajem zaleze k vánočnímu stromečku, a ty andělské vlasy mu padají na hlavu, je to hezké. Aspoň ten pocit, že je chvíli klídek, tu o Vánocích je. A pokaždé si vychutnávám tu malou chapadlatou potvůrku zvanou mým bratrem. Košile, učesané vlasy, manžestráčky(bohužel znám zvary s š i ž, tak budu doufat, že jsou oba dobře), zkrátka to, co se jen tak nevidí. Za chvíli už se bramborová kaše nebo hranolky nachází všude, jen ne v puse. A když se potom všichni třeseme zimou na zahradě s prskavkou v ruce, která prská dostatečně, aby si zasloužila své jméno, zazvoní Ježíšek a za tímhle malým zvířetem člověk vidí jen prach hlíny nebo sněhu. Pokaždé si počkám a nikdy mě nezklame-když rozbalí poslední dárek, následuje věta To je všechno?. Ne ve smyslu, že by mu to nestačilo, ale ve smyslu, jestli někde něco nezapoměl. Přesto vždy chytnu neskonatelný záchvat smíchu.

Vánoce jsou Vánoce.(Ve spojení s touto větou se mi vybaví skoro synonymní věta Beowulf je Beowulf. Jestli máte rádi Dánsko a další severské země, bájné příšery a hrdinské příběhy, doporučuji si přečíst! Já Beowulfa četla od Roberta Nya(Brr, skoloňování cizích jmen obecných, hrůza!), a neskutečně mě to zaujalo!)

Inu, tak tedy veselé Vánoce!

AnYa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti tento blog?

Ano 80% (8)
Ne 20% (2)
Trochu 0% (0)

Komentáře

1 Arwen Arwen | Web | 13. prosince 2013 v 23:58 | Reagovat

No asi máš pravdu ale občas nesmíš všechno brát tak vážně... :-) Mimochodem tobě taky veselé vánoce :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama